Řízení vytápění a ohřevu TÚV TROCH s.r.o. TrutnovŘízení vytápění a ohřevu TÚV v objektu dětské ozdravovny v srdci Krkonoš

Realizace: TROCH s.r.o., Trutnov – Tomáš Troch

Společnost TROCH s.r.o. poskytuje komplexní služby v oblasti elektro, především měření a regulaci pro systémy vytápění a vzduchotechnické jednotky a systémy pro řízení technologických procesů.

V průběhu ledna 2016 byla vybavena Dětská ozdravovna ve Špindlerově Mlýně – Bedřichově řídícím systémem Tecomat Foxtrot. Tento systém zde řídí vytápění a ohřev teplé užitkové vody,  včetně regulace teploty pokojů podle teploty prostoru.

Popis systému řízení vytápění a ohřevu TÚV

  • Rozšiřovací I/O modul IR-1501 1 ks
  • CIB master CF-1141 1 ks
  • CIB ovladač s grafickým LCD C-RC-003R Logus 20 ks
  • Vestavný modul C-Fox C-IR-0202S 20 ks
  • Dotykový panel ID-28 1 ks

Pro řízení vytápění je použit Foxtrot CP-1005 s IO moduly na TCL sběrnici pro regulací pokojů dle prostorové teploty jsou použity moduly CFOX, které zajišťují snímání teploty v pokojích, zobrazení požadované a aktuální teploty, zobrazení stavu (protizámrz, nepřítomnost, útlum, komfort, vypnuto/zapnuto, ručně) a spínání hlavice radiátorů. Pro ovládání a nastavení systému vytápění a ohřevu TÚV je použit dotykový panel ID28. technologie

V kotelně jsou umístěny dva kondenzační plynové kotle GEMINOX, které jsou ovládány s Tecomatem přes analogový vstup, přes který je posílán požadavek na výstupní teplotu kotle. Výstupní topná voda z kotlů je přivedena do rozdělovače, kde je rozdělena do dvou nezávislých topných větví, z nichž každá je samostatně regulována dle ekvitermní křivky směšovacími ventily.

Řídící jednotka je zapojena do vnitřní ethernetové sítě. Díky tomu je uživateli umožněno kontrolovat a ovládat technologii z kteréhokoliv počítače a mobilního telefonu v budově i mimo ni.

Bedřichov - Řízení vytápění a ohřevu TÚV
%d blogerům se to líbí: