Ovládání topení na chalupě pomocí mobilu

chaty a chalupy si zaslouží topení ovládané mobilem. Krkonoše nebo Jizerské hory

Majitel téhle chalupy svým chytrým mobilem dálkově natápí obývací pokoj a koupelnu.

Ideální ekonomické řešení především pro všechny majitele chat a chalup, které očekávají váš příjezd v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách (nízká teplota uvnitř:-). Naštěstí tu existuje jednoduché a cenově dostupné řešení, které vám umožní přijet do vyhřátého. Díky řízení topení mobilem ovládáte přímotopy, kotel, podlahové rohože nebo další spotřebiče. Ceny začínají na 5000 Kč s montáží.

O čem to vlastně je? Šetříme čas a peníze

Jednoduše je to o tom, že vy dáte mobilem povel zařízení, které dá povel jinému zařízení, aby něco udělalo. Prakticky do vašeho rozvadeče nainstalujeme například zařízení 5x7cm, přidáme pár drátů, přidáme prostorový termostat a vysvětlíme vám, jak se to ovládá. Pokaždé to není stejné, takže nemůžeme říci, kolik času to na minutu zabere:-). 

Celý systém systém GSM komunikace je modulární – ovládání topení na chalupě pomocí mobilu se dá rozšířit o hlídání teploty v sauně, vlhosti, pohybu, PIR čidla, kouřový senzor, otvírání brány… Vy ovládáte pomocí jednoduché aplikace v mobilu, která odesílá pomocí sms povely a přijímá odpovědi typu: nastaveno, topím, zatop, rozsviť… Možnost rozšíření komunikačního systému GSM Exeo od TROCH s.r.o. je pouze ve vašich rukách. Jeden rok ošetříte topení, další rok zabezpečení nebo automatickou zálivku ve skleníku. Provozní náklady? Pouze za sms, které odešlete z mobilu a přijmete z komunikačního systému. Dnes už se tato komunikace v rámci jedné sítě nebo VPN ani nemusí řešit. V případě, že vaše nároky převyšují kapacitní možnosti GSM Exeo, pak využijte řešení chytrého domu na dálkové ovládání, který zahrnuje systém zabezpečení nebo kamerový systém.

O čem sms ovládání topení není

Není to o tom, že vám rozbijeme zdi, nataháme další kabely, zalištujeme a zanecháme spoušť. Není to ani o tom, že si na Aliexpress.com objednáte sms zásuvku, zapojíte spotřebič a ono vám to bude luxusně fungovat za 15-20 USD. Můžete se inspirovat nejlevnějšími dodavateli elektroinstalací. Můžete si také ušetřit čas a obrátit se na TROCH s.r.o. Trutnov.


Stručný popis funkcí topení:

  • Dálkové nastavení teploty a režimu topení pomocí sms z vašeho telefonu
  • Potvrzení o přijetí povelu
  • Možnost kdykoli vyžádat teplotu v místnosti a stav topení
  • Automatické zaslání SMS při poklesu teploty
  • V automatickém režimu až 8 změn pro každý den v týdnu
  • Temperování objektu
  • Zasílání SMS o výpadku proudu v objektu

Z čeho se ovládací systém topení skládá? Z komunikační jednotky GSM Exeo, prostorového bezdrátového termostatu nebo teploměru

bezdrátový prostorový termostat s komunikační gsm jednotkou

Na obzázku je bezdrátový termostat, nástěnná komunikační jednotka a ovládaný kotel. Nástěnná komunikační jednotka se využívá v případě, že v bytovém rozvaděči není místo.

Sloučením těchto dvou zařízení vzniká velmi komfortní systém pro regulaci topení s GSM ovládáním. Jelikož se jedná o ucelený systém, je ovládání pomocí GSM a tlačítky termostatu plně provázáno. To znamená, že změníte-li cokoli pomocí GSM (přepnutí režimu, jednorázové zvýšení teploty atd), je tato změna provedena i na termostatu.  Nepotřebujete-li řídit teplotu v místnosti řídit prostorovým termostatem, pak stačí připojit bezdrátový teploměr. Teploměr pošle komunikační jednotce informaci o tom, že je teplota příliš nízká, a jednotka dá povel topení TOP. Komunikační jednotka pošle sms na váš mobil informaci, že TOPENÍ TOPÍ, nebo SVĚTLO SVÍTÍ. Video vám minimálně přiblíží funkci a ovládání.

Ideální funkce – dálkové SMS ovládání sauny!

dálkové zapnutí sauny pomocí mobilu

Finská sauna se běžně nahřívá 45-90minut. Vy máte díky dálkovému GSM zapnutí sauny náskok! Můžete průběžně sledovat aktuální teplotu sauny. Není to báječné?

Dovedete si představit, jak jedete v pátek na chalupu nebo chatu a chtěli byste si dát finskou saunu. Na poslední pumpě si dálkově pomocí sms zapnete nahřívání sauny a po příjezdu si jen vyložíte a užíváte. Času je málo, tak proč si ho nešetřit?

Máte zájem? Pošlete nám poptávku a my se ozveme

 

%d blogerům se to líbí: